![“Τα-πιόνια-του-βασιλιά”-πάνε-στα-σχολεία! “Τα-πιόνια-του-βασιλιά”-πάνε-στα-σχολεία!](https://bebemou.com/wp-content/uploads/2023/06/4269-amp-8220-ta-pionia-vasilia-amp-8221-pane-sta-scholeia.png)
“Τα πιόνια του βασιλιά” είναι εδώ! Ταξιδέψτε σ’ έναν μαγικό κόσμο όπου άνθρωποι και κούκλες γίνονται ένα.
O κουκλοπαίκτης Roberto Braham από τη Γουατεμάλα και η αφηγήτρια Μαρίνα Κατσαρή από την Κύπρο, ενώνουν τις τέχνες τους σε μια δυναμική σύμπραξη αφηγηματικού κουκλοθέατρου.
Η απαράμιλλη δύναμη των φορετών κούκλων που έχουν κατασκευαστεί ειδικά για την παράσταση από τον Roberto Braham και η ατμοσφαιρική αφήγηση ζωντανεύουν έναν ολόκληρο κόσμο εξουσίας και αντίστασης, αστείου και δράματος σκοταδιού μα και φωτός!
Η παράσταση είναι εγκεκριμένη από το Υπουργείο Παιδείας και Πολιτισμού και απευθύνεται σε μαθητές δημοτικού (κύκλος Β) και Μέσης εκπαίδευσης.